Napisz do nas: edyta@larastudio.pl
Telefon 698 494 113

Automatyka budynkowa Fibaro

System Fibaro

Obecnie najdoskonalsze rozwiązanie na rynku inteligentnej automatyki budynkowej. System FIBARO znacznie ułatwia i uprzyjemnia życie.

Dlaczego wybraliśmy FIBARO?

 1. Bezprzewodowa technologia

  daje możliwość zastosowania systemu we wnętrzach domów, budynków już istniejących. Nie ma potrzeby projektowania systemu na etapie budowy nieruchomości, co jest niezbędne w przypadku stosowania systemów tradycynych - przewodowych. 

 2. Mniejsze koszty, większe możliwości

  Jest tańszy od tradycyjnego, m. in. ze względu na to, że nie wymaga dodatkowego okablowania. System działa w oparciu o już istniejącą w domu instalację, całkowicie niweluje potrzebę kucia ścian i zakładania dodatkowych przewodów elektrycznych co pozwala oszczędzić czas i pieniądze. Podczas montażu systemu nie musicie Państwo planować remontu - nie robimy bałaganu. Instalacja jednego modułu sterującego trwa kilka minut. Cena warta uwagi - uzależniona jest od wielkości obiektu i ilości punktów elektrycznych, jednakże uśredniając koszt zautomatyzowania mieszkania   50 m2 to ok. 5 000 zł netto, a domu jednorodzinnego o powierzchni 120 m2 ok.        10 000 zł netto.

 3. Możliwość sukcesywnego uzupełniania systemu o nowe elementy

  Projektując system FIBARO dopasowany do Państwa mieszkania czy domu, uwzględniamy wszystkie jego elementy, które są możliwe do zastosowania. Przedstawiamy w formie tabelki zestawienie elementów wskazując ich ilość i cenę.   Nie musicie Państwo kupować i instalować od razu wszystkiego. System FIBARO, w dogodnym dla Państwa czasie, można rozbudowywać o nowe funkcje.

Możliwości systemu FIBARO

 • Czuwa nad bezpieczeństwem

  Umożliwia zdalny monitoring domu z każdego miejsca na świecie, za pośrednictwem telefonu komórkowego. Ponadto, macie Państwo stały dostęp do informacji o lokalizacji domowników. Podczas wyjazdu na wakacje, symuluje Państwa obecność poprzez włączanie oświetlenia, zamykanie i otwieranie rolet.

  Reaguje na pożar (momentalnie otwiera rolety, drzwi), reaguje na zalanie (odcina dopływ wody), włącza alarm i przesyła informację na telefon.

 • Informuje

  Za pomocą wiadomości tekstowej lub mailowej z załączoną fotografią z kamer, zawiadamia o każdym zdarzeniu, nie tylko alarmowym, ale również np. o powrocie dziecka do domu.

 • Wygoda 

  Możecie Państwo zaprogramować systemowi wiele poleceń np. otwieranie/zamykanie rolet, włączanie/wyłączanie oświetlenia, parzenie kawy, włączanie muzyki, które FIBARO zrealizuje o wskazanej godzinie, bez konieczności dodatkowej Państwa ingerencji. Klikając w telefonie np. podczas podróży z pracy do domu, możecie Państwo uruchomić program, który spowoduje, że mieszkanie powita Was nastrojowym światłem, ulubioną muzyką i filiżanką pachnącej kawy.

 • Oszczędność

  Dzięki zastosowaniu FIBARO możecie Państwo oszczędzić do 30% energii elektrycznej i do 23% energii cieplnej, np. gdy otworzycie okno, system automatycznie wyłączy ogrzewanie lub klimatyzację. FIBARO umożliwia monitoring zużycia energii przez określone urządzenia, przygotowuje raport w podziale na poszczególne pomieszczenia w określonym przedziale czasowym.

 • Nowoczesny design

  Widoczne części systemu tj. czujniki zalania, czujniki dymu, kamery, centrala, interfejs konfiguracyjny mają ciekawy, nowoczesny wygląd.

  Do oceny designu elementów systemu zapraszamy na stronę internetową FIBARO: ocena systemu

 • Sterowanie

  Systemem można sterować za pomocą telefonu komórkowego, tableta czy komputera. Interfejs konfiguracyjny jest prosty i intuicyjny, daje Państwu pełną swobodę w tworzeniu własnego inteligentnego środowiska.

  FIBARO jako pierwszy system wprowadził sterowane za pomocą głosu. Lili - asystentka głosowa, na bieżąco wykonuje zadane jej polecenia. Sterowanie głosem sprawdza się zwłaszcza w sytuacjach z ograniczoną możliwością operowania na ekranie telefonu, np. podczas jazdy samochodem. Lili to także perfekcyjne rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych.

  Przykład zaprojektowania systemu - Pobudka z FIBARO: inteligentny dom - wspaniale-wstawanie

  6:30
  Centralka FIBARO pobiera dane meteorologiczne, za pośrednictwem których dostosowuje szereg zaplanowanych działań, tworząc odpowiednią temperaturę dla poszczególnych pomieszczeń.

  7:15
  Temperatura wszędzie jest już odpowiednia. Dom budzi Cię włączając pierwsze nuty Twojego ulubionego radia, stopniowo podnosząc głośność.

  7:20
  Delikatnie odsuwają się rolety, wpuszczając do sypialni naturalne światło. W porze zimowej system włącza oświetlenie na 30%, przystosowując stopniowo Twój wzrok do światła dziennego.

  7:25
  Wstajesz. Dom wyczuwając ruch w sypialni odpowiednio oświetla Ci drogę do łazienki i kuchni.

  7:28
  Wanna wypełnia się gorącą wodą, a w kuchni uruchamia się ekspres do kawy. Zostaje włączony TV na kanał z wiadomościami.

  7:30
  Okna delikatnie otwierają sie wpuszczając podmuch świeżego powietrza.

napisz do nas